Športovŷ ligŷ pid hlavičkom molodŷ.Rusynŷ

V rámci projektu minifutbalová liga si organizácia zaobstarala niekoľko športových súprav, s kotrými ju reprezentujú jej členovia a sympatizanti na futbalových a volejbalových turnajoch. Dresy majú k dispozícii organizácie v Košiciach, Starej Ľubovni a Bratislave. Absolvovali v nich niekoľko turnajov. Najúspešnejší uvádzame dole.

Barvinok “dobil” Starú Ľubovňu

Obec Kamienka mala zastúpenie aj v nedávno skončenej Mestskej volejbalovej lige v Starej Ľubovni. Zastupovalo ju družstvo folklórneho súboru BARVINOK, s podporou organizácie MOLODY.RUSYNY, ktoré bolo jediným družstvom mimo Starej Ľubovne. Je treba podotknúť, že zápasy ligy sa hrali od polovice januára a družstvo BARVINOK KAMIENKAneprehralo ani jeden zápas. Celkové víťazstvo v lige si tak zaslúžilo plnou mierou.
Finálový turnaj, ktorý bol vyvrcholením celej sezóny sa odohrával 23. 03. 2011 v telocvični SOŠT v Starej Ľubovni a v rámci neho sa stretli štyri najlepšie tímy celej sezóny. Zápasy turnaja boli veľmi napínavé a bojovalo sa do poslednej lopty. V rámci turnaja sa potvrdilo poradie po základnej časti a tak kamienčania volejbalovo „dobili“ Starú Ľubovňu.
Pohár pre víťaza a diplom odovzdal primátor mesta Stará Ľubovňa Dr. Michal Biganič, ktorý vo svojom príhovore ocenil snahu organizátorov a účastníkov a tiež si pospomínal na časy minulé v spojení s ľubovnianskym volejbalom. Zase sa raz potvrdilo, že volejbal je pre obec Kamienka športom číslo 1. Zmiešaný tím BARVINOK KAMIENKA reprezentovali: Viera Sroková, Kristína Krettová, Betka, Iveta Glosíková, Ján Matoľák ml., Michal Matoľák, Marek Matoľák, Martin Obertan, Peter Sroka, Ľuboš Karaš, Vladimír Bittner.

SÚVISIACE ČLÁNKY V NOVINÁCH:

http://korzar.sme.sk/c/5735690/amaterska-volejbalova-liga-v-starej-lubovni-ozila.html

http://korzar.sme.sk/c/5785890/sost-na-cele-vystriedal-kamienku.html

http://korzar.sme.sk/c/5766609/bez-prehry-ostali-uz-len-kamienka-a-sost.html

http://korzar.sme.sk/c/5756794/volejbalisti-kamienky-sa-vysvihli-do-cela.html

http://korzar.sme.sk/c/5817374/zakladna-cast-volejbalovej-ligy-dospela-k-svojmu-zaveru.html

Pridaj komentár