E-Knyžnica

Projekt elektronickoj knyžnyci mať za ulohu sustreďovaty všytku možnu i dosptupnu literaturu o Rusynoch abo literaturu po rusinsky. Ne ide lem o monografiji, ale i printovy medija, jakyma jest i naša presa infoRusyn i Holos Rusyna. Na stranki najdete postupni šytky vydaňa infoRusyna i Holosa Rusyna, kotry vyšli a byli i v elektronickoj pdf formi.

Okrem inšoho E-knyžnnica mať zberaty elektronizovany knyžky, monografiji v rubriky E-Knyžky. Tam mať navštevnyk našych stranok možnosť študovaty publikaciju online.

Poslednom časťom je rubrika E-Objidnavka. Zamerom je vytvaraty veliku knyžnycu molodych.Rusynoch. V toj knyžnyci budut knyžky a bude jich možne požyčaty študentim, kotry pišut robotu abo zadaňa do školy o Rusynoch. Šytky knyžky budut zrobeny jak zoznam (idelani i zo skenovanom obalkom) v spominanoj podstranki a bude možne si objidnaty jich zapožičaňa podobni jak pres e-shop.

Na danym projekti ša bude pracovalo priebežni, keďže treba nahromaždity i veľo literatury. Prosime i vas o pomoc. Keď mat informaciji, navrhy, abo už priamo e-formu knyžok, pište na mail info@molody-rusyny.sk.

E-Knyžky

E-Objidnavka

Holos Rusyna

infoRusyn

Pridaj komentár